Blog Yazıları

Kahramanmaraş Boşanma Avukatı

Kahramanmaraş Boşanma Avukatı

Maraş Boşanma avukatı aile ve aile içi sorunlarından doğan uyuşmazlıklarda her iki tarafa gerek hukuki danışmanlık sağlamak gerekse de açılan davalarda sürecin yürütülmesinde destek olan kişidir. Normalde avukatlık sektöründe kendi içinde böyle bir ayrıma yapılmasa da genel olarak boşanma davalarına giren avukatlar halk arasında boşanma avukatı olarak

Kahramanmaraş Nafaka Davaları

Kahramanmaraş Nafaka Davaları

Nafaka davalarına ayrıntılı giriş yapmadan önce nafakanın ne olduğunun öğrenilmesi gerekir. Nafaka genel bilinen anlamı ile bakıldığında, bir kişinin kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olması halinde eski eşi tarafından aldığı parasal ödenektir. Bu ödenek, aynı zaman çocuk için veya yakın akrabalara da ödenebilmektedir.

Kahramanmaraş Boşanma Avukatı

Kahramanmaraş Boşanma Avukatı

Evlilik akdinin sona ermesine boşanma adı verilir. Yasal olarak evliliğin sonlandırılması için boşanma davası açılması gerekir. Boşanmanın gerçekleşmesi ile ortaya hem maddi hem de hukuki sonuçlar çıkar. Günümüzde çoğu boşanma taraflardan birinin boşanmak istememesi veya nafaka, velayet gibi şekillerde gerçekleşebilir.

Kahramanmaraş Avukat

Kahramanmaraş Avukat

Avukatlar, hukuk alanında eğitimli ve yargıda kişilerin haklarını savunanlardır. Mahkeme süresince davalı ve davacıların işlemlerini yapan ve kişilerin haklarını savunmakla görevli avukat, davalarda gerçeği açığa çıkarmak için değil müvekkilinin menfaatine göre hareket etmek ile yükümlüdür. Maraş avukat,

Kahramanmaraş Çekişmeli Boşanma Avukatı

Kahramanmaraş Çekişmeli Boşanma Avukatı

Aile Hukuk'u en çok saygı gösterilmesi gereken hukuk türlerinden biri olmakla birlikte boşanmaları ve boşanmalarla ilgili tüm süreçleri de bünyesinde barındırır.

Boşanma avukatlarının görev ve sorumluluklarının yanı sıra, boşanma konusunda son dönemde yaşanan artışlar sebebiyle de