Kahramanmaraş Boşanma Avukatı

Kahramanmaraş Boşanma Avukatı

Kahramanmaraş boşanma avukatı bulabilme ve güvenilir destek alabilme konusunda en şanslı illerimizden. Maraş'ın boşanma oranındaki düşük yüzde, avukatların daha ulaşılabilir olmasına olanak sağlıyor. Ayrıca konum olarak Mersin, Adana, Gaziantep gibi illere yakın oluşu ve buradaki avukatların çevre illere

de destek veriyor oluşu avukat ihtiyacı olan müvekkile aynı anda 4 baroyu araştırabilme aynı zamanda da farklı farklı pek çok avukat ile diyalog kurabilme imkanı sunuyor.

2019 Yılında Boşanma Oranındaki Artışı

Şehir ve avukat bulma konusundan ziyade boşanmaları genel anlamda ele alacak olursak, avukatların yıllık bazda aldıkları dava konularındaki adet sayılarına bakıldığında, 2019'da en çok görülen dava türlerinden birinin boşanma konusunda olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki bunun sebebi de boşanmalardaki artışlara bağlı. Avukatlardaki analizlerin yanı sıra, avukat desteği almadan anlaşmalı boşanan insanların sayısı da cabası...

İl fark etmeksizin boşanmak isteyen tüm vatandaşlar, barolara ve hukuk bürolarına boşanma konusunda fikir alabilecekleri avukatları bulabilmek ve danışabilmek adına çılgınlar gibi başvuruyorlar. Boşanmak da evlenmek kadar doğal bir olgu. Fakat boşanmak maalesef evlilikten daha meşakkatli ve sancılı. Hele avukat bulabilme süreci boşanma sürecinden de sancılı.

Maraş ve Boşanmalar

Kahramanmaraş boşanma avukatı konusunda şanslı dedik. Konunun devamını getirecek olursak da, avukatın çokluğu emsal çok fazla davayı dinleyebilme imkanını da beraberinde getiriyor diyebiliriz. Boşanma davalarındaki evlilik bazlı farklılık, içeriklerin de değişkenlik göstermesine sebebiyet verirken, bunların danışmanlık hizmeti aldığınız avukatınız ile birlikte incelenmesi size öngörü katıyor. Özellikle çekişmeli boşanma davalarında, ne kadar çok öngörü karşı tarafa karşı alınmış o kadar önlem anlamına geliyor. Ayrıca avukat çeşitliliği de birbirini tanımayan bir çok avukatın karşı karşıya gelmesi demek oluyor. Avukatların birbirlerini tanımıyor oluşu da, birbirlerinin tarzlarına hakim olmayışlarından dolayı ekstra bir handikapı devre dışı bırakmış oluyor.

Maraş demişken ve maraştaki boşanma oranındaki düşüklükten bahsetmişken biraz da, Maraş'taki boşanma davalarının içeriklerine göz atalım diyorum.

Kahramanmaraş boşanma avukatı konusunda şanslı ama dava içeriği konusunda şanssız. Çünkü neredeyse açılan tüm davalar şiddet, mal - mülk ve boşanma kararı alan eşin tehdit edilmesi veya haklarından mağdur edilmesi ile gündemde. Hal böyle olunca davaların %80'i belkide daha fazlası çekişmeli geçiyor. Çekişmeli dava boşanma davası sonlanır sonlanmaz devam eden nafaka davaları, tazminat davaları, velayet davaları ve farklı davalarla, davalar silsilesine dönüşüyor. Davanın fazla oluşu yada bir davanın farklı bir davayı doğuruşu burada bir olumsuzluk olarak görülmemeli. Tam tersine davaların açılması ve sürmesi hakkını arayan insanların olduğu ve bu bağlamda savaş verildiği anlamına geliyor. Bu durum avukatlar için de çok anlamlı ve değerli.

Ayrıca boşanma davalarıyla ilgili bahsettiğimiz olumsuz hikayeler ve detayların yanı sıra, bu konuda değerlendirme kapsamına alınan sosyal sorumluluk projesini de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kahramanmaraş boşanma avukatları yine o bölgede davalar ve danışmanlık konularında yaptıkları ve fayda sağlamaya çalıştıkları sosyal sorumluluk projesini de Maraş halkıyla buluşturmak için gün sayıyor. Biz proje henüz hayata geçmediği için herhangi bir detay veremiyoruz ama sizler dilerseniz baro ile iletişim kurarak bilgi talep edebilirsiniz. Ek olarak hatırlatmak isteriz ki daha önce de Adli Yardım Projesi kapsamında çok değerli işler başarmıştı Kahramanmaraş avukatları...

Bu güzel detaylardan sonra biraz da boşanma süreçlerinde avukatların önemlerinden bahsetmek istiyoruz.

Boşanma Süreci ve Avukatın Önemi

Kahramanmaraş boşanma avukatı konusu kapsamında paylaşmak istediğimiz en kritik detay, boşanma davalarındaki çetrefilli içeriklerden dolayı hiçbir davacı yada davalının alacağı avukat hizmetini göz ardı etmemesidir.

Bilindiği üzere özellikle boşanma süreçlerinde dilekçe yazılması, protokol hazırlanması ve nafaka, velayet gibi sorunların uzamadan aynı zamanda riske de girmeden çözülebilmesi çok kritiktir. Boşanma davaları mahkemeye aile ile ilgili tüm hukuki süreci taşırken tanık dinleme, delil sunma ve inceleme gibi süreçlerinin yaratılması konusunda da önem taşır. Karşı tarafın davayı kazanabilmesi için öne süreceği her silah kendinizi savunmanız konusunda iletişimde olacağınız ve sizi temsil edecek avukatın bulunması konusunda dikkate alınmalı ve olayın değerlendirilmesi konusunda iyi yorumlanmalıdır. Kahramanmaraş, boşanma avukatı arayışınıza sunduğu geniş yelpaze sayesinde olumlu yanıtlar verirken, boşanma sonrası doğabilecek her türlü ek davaya karşın en iyi ikinci hatta üçüncü avukata yönlendirilmeniz konusunda da talebiniz cevap verecektir.